Dog (Nr 7504797)

Dog
Waga
Sztuk
Dog
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
5275 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Rosja, Obwód Swierdłowski, Jekaterynburg

Od 4 cze 2021 do 13 cze 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli mamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.