dog (Nr 7686527)

dog
Waga
Sztuk
dog
35 kg
1
Łączna waga:
35 kg
Dystans
1997 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 10 lip 2021 do 13 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Od 13 lip 2021 do 14 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.