Dog x 1, Cat x 2 (Nr 7590910)

Dog x 1, Cat x 2
Waga
Sztuk
Dog
17 kg
1
Cat
6 kg
1
Cat
4 kg
1
Łączna waga:
27 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Australia, Nowa Południowa Walia, Sydney

Od 1 paź 2021 do 31 gru 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 1 paź 2021 do 31 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.