dogo de burdeos (Nr 6490900)

dogo de burdeos

Waga w kg (łączna):

35

Budżet zlecenia [€]:

70

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

12 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia, Drezno

14 lis 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.