(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Doładunek 5 Ton (Nr 264262)

Doładunek 5 Ton

Waga w kg (łączna):

5000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

luz

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1632.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Little Hadham, SG11 2DY

Od 28 mar 2015 do 31 mar 2015

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, cze, 43-502

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przewiezienia mniejszy towar, który nie wymaga skorzystania z pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zajęcia całej powierzchni, wówczas wybranie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do ciężarówek używanych w transporcie LTL zalicza się pojazdy, których ciężar przekracza 3,5 tony oraz inne samochody spełniające kryteria ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki gatunek: firanka i furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – waga i rozmiar. Należy również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, trzeba opisać opakowanie. Ważna bywa również informacja w tematyce usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy na przykład załadunek i wyładunek. Kluczowy może być także termin zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to zazwyczaj palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.