domek letniskowy w elementach (Nr 7600493)

domek letniskowy w elementach
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
domek letniskowy w elementach
520 x 130 x 120 cm
3600 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
3600 kg
Dystans
526 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Gorzów Wielkopolski

30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Dobre

20 maj 2021


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przetransportowania mniejszy towar, który nie potrzebuje wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga wykorzystania dużej przestrzeni, wówczas użycie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest odpowiednie. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się wozy, których waga jest większy niż 3,5 t. oraz inne pojazdy spełniające zasady ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka i furgon. Typ samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – waga i gabaryty. Powinno się również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, powinno się opisać ładunek. Istotna bywa również informacja na temat usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Istotny może być także termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w ramach LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.