(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 22:29

dos ciclomotores (Nr 2419028)

dos ciclomotores

Marka i model:

aprilia rs 50 y derbi gpr 50

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 563.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

Od 1 kwi 2018 do 3 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Od 2 kwi 2018 do 4 kwi 2018