Dreirad (Nr 6149460)

Marka i model:

3 Rad

Waga w kg (łączna):

42

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 774.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heidenheim

Od 1 cze 2020 do 16 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Bobrówko

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.