(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

DREWNO DĘBOWE OKRĄGŁE 38 m3 Prudnik Olecko HDS (Nr 5485710)

DREWNO DĘBOWE OKRĄGŁE 38 m3 Prudnik Olecko  HDS

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2.2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

23000

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

KŁODY DĘBOWE

Dystans: 655.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Prudnik

Od 28 lis 2019 do 10 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olecko

Od 29 gru 2019 do 11 sty 2020


Transport innych ładunków

Transport różnych towarów

Koszt przewozu ładunków jest uzależniony od rozmiaru towaru, terminu transportu oraz odcinka między miejscem załadunku i rozładunku.

Grupowanie ładunków

Transport ładunków dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełny samochód dostawczy, kontenery oraz wywrotka.

Palety - obejmują podstawę, na której umieszcza się niewielkie przedmioty lub opakowania. Najbardziej używanym gatunkiem palety są palety euro. Na nich zazwyczaj przewozi się artykuły spożywcze, paczki, produkty budowlane (np., terakota, panele itd.), drzwi czy artykuły chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz ładunku, który powinno się przewozić samochodem - Tirem oraz zajmuje zaledwie fragment przestrzeni ładunkowej. Przy takim typie transportu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL dotyczy przewozu towaru, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Do tego typu transportu używa się różnego typu samochody ciężarowe.

Kontenery – Transport pewnych towarów wymaga użycia pojemnika metalowego – szczególnie w przypadku transportu ładunków płynnych i towarów sypkich. W kontenerach można również transportować drobnicę w paczkach – workach, kartonach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Wywrotka – pomaga w transporcie ładunków płynnych i kawałkowych – można rozpoznać ją po charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej do tyłu lub na bok.

Pozostałe ładunki – towary, które nie kwalifikują się do powyższych kategorii można zaliczyć do tzw. towarów pozostałych. Znajdziemy tu m.in. zlecenia dotyczące przewozu rusztowania czy transportu okien.