(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Drewno konstrukcyjne (Nr 6059459)

Drewno konstrukcyjne

Długość [m]:

15

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

3000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Drewno konstrukcyjne na więźbe dachową

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 669.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Wolnzach

20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Jary

20 maj 2020


Transport innych ładunków

Transport różnych ładunków

Koszt przewozu ładunków bywa zależny od gabarytów towaru, daty przewozu oraz odległości pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport towarów rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - stanowią podłoże, na którym ustawia się niewielkie rzeczy lub paczki. Najbardziej rozpowszechnionym typem palety są palety euro. Na paletach najczęściej przewozi się meble, szkło, artykuły budowlane (takie jak terakota, panele itd.), drzwi jak również produkty chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz towaru, który należy transportować pojazdem ciężarowym i zajmuje zaledwie część przestrzeni ładunkowej. Do tego typu transportu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do transportu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Do takiego rodzaju transportu stosuje się różnego rodzaju ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Przewóz niektórych towarów może wymagać pojemnika metalowego – szczególnie w przypadku transportu towarów płynnych oraz towarów sypkich. W kontenerach można także transportować towary drobne w opakowaniach – skrzyniach, pudełkach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Ciężarówka – wywrotka – służy do przewozu ładunków płynnych i sypkich – bez problemu można poznać ją po szczególnej skrzyni ładunkowej, przechylonej w tył lub na bok.

Pozostałe towary – towary, które nie zaliczają się do wcześniej wymienionych typów można zaliczyć do ładunków pozostałych. Znajdują się tu m.in. zlecenia dotyczące transportu rusztowania czy transportu okien.