(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-01-15 10:23

drzwi (243x90 cm) 1szt , okno (101x146 c m) 1szt , okno (157x137 cm) 1szt.

(Nr 2286212)
drzwi (243x90 cm) 1szt , okno (101x146 c m) 1szt , okno (157x137 cm) 1szt.

Długość [m]:

2430

Szerokość [m]:

250

Wysokość [m]:

950

Waga w kg (łączna):

100.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

okna z szybami

Opakowanie ładunku:

ofoliowane

Dystans: 1446.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie rzeczy szklanych, kruchych oraz łamliwych przydałoby się wcześniej przeanalizować możliwość zabezpieczenia przesyłki – w takich okolicznościach nie wystarczy standardowy karton. Wolną przestrzeń pakunku przydałoby się wypełnić plastycznymi częściami osłaniającymi. Szkło dobrze jest owinąć w folię stretch – przede wszystkim uwagę powinno się poświęcić przedmiotom kruchym i pamiętać, żeby wypełnić wolne przestrzenie w kartonie, aby się one nie poruszały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz zabezpieczenia przedmiotu folią, zasadnicze jest także otoczenie przedmiotu tekturą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

    Jeżeli przewozimy duże ze szkła przedmioty np. szyby, to warto osłonić je zarówno przed pęknięciem jak i przed zarysowaniem. Szklany element owijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, układamy w pudle i drukowanymi literami umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z tym samym komunikatem.

    Mniejsze ze szkła przedmioty takie jak kieliszki, lampki warto osłonić starymi gazetami lub papierem. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w kartonie w taki sposób, aby nie dotykały się. Podobną techniką układamy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się rzeczy, na przykład żyrandole lub telewizory, dobrą praktyką jest wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, przykładowo ubrania oraz gąbki.

    Koszt transportu elementów kruchych uzależniony jest od wagi, wymiarów, trasy oraz daty przewiezienia paczki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeśli życzymy sobie użycia profesjonalnych tworzyw ochraniających (jeśli prosimy, żeby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła niecałe 140 zł. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 złotych.

Adres i termin nadania

Przeworsk, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Breda, Holandia

Termin elastyczny