(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ducati 848 EVo (Nr 6115797)

Ducati 848 EVo

Marka i model:

Ducati 848 EVo

Waga w kg (łączna):

170

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 119.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Waldshut-Tiengen

18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Grand Est, Bitschwiller-Lès-Thann

30 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.