(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ducati 959 (Nr 5605503)

Ducati 959

Marka i model:

Ducati 959

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2336.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Paderborn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Almería

10 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.