Ducati Diavel (Nr 6428709)

Ducati Diavel

Marka i model:

Ducati diavel

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1553.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 26 wrz 2020 do 28 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Dubrovačko-Neretvanska Županija, Dubrownik

4 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.