Ducati Monster 1200 S (Nr 7019175)

Ducati Monster 1200 S
Waga
Sztuk
Ducati Monster 1200 S
Długość
220 cm
187 kg
1
Łączna waga:
187 kg
Dystans
1234 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

1 sie 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Puglia, San Nicandro Garganico

28 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.