(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-01 09:20

Ducati Multistrada

(Nr 2649232)
Ducati Multistrada

Marka i model:

Ducati Multistrada

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 289.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Whitehouse Road, Billingham, TS18, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Mary Herbert Street, Coventry, CV3 5ER, Wielka Brytania

Termin elastyczny