Ducati Multistrada (Nr 5037834)

Ducati Multistrada

Marka i model:

Ducati Muldistada

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

6

Dystans: 2457.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

Od 30 kwi 2020 do 7 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.