Ducati multistrada (Nr 6525638)

Ducati multistrada

Marka i model:

Ducati Multistrada 950S

Waga w kg (łączna):

215

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2533.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Tyrol, Innsbruck

Od 3 kwi 2021 do 17 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Tanger طنجة, Tanger ⵟⴰⵏⵊⴰ طنجة

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.