Ducati Multistrada 1200s (Nr 6461221)

Ducati Multistrada 1200s

Marka i model:

Ducati Multistrada 1200s

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, San Francisco City And County

25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż jedynie na pozór. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.