Ducati Multistrada 1200S - 2013 (Nr 5242874)

Ducati Multistrada 1200S - 2013

Marka i model:

Ducati Multistrada 1200S - 2013

Waga w kg (łączna):

240.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1865.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 20 paź 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Grecja, Ateny

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.