Ducati Panigale 959 (Nr 7671313)

Ducati Panigale 959
Waga
Sztuk
Ducati Panigale 959
Długość
207 cm
176 kg
1
Łączna waga:
176 kg
Dystans
1573 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 1 lip 2021 do 7 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.