(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ducati Scrambler (Nr 5209866)

Ducati Scrambler

Marka i model:

Ducati Scrambler

Waga w kg (łączna):

180

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1532.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Sabadell

12 lis 2019

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

14 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.