Ducati Scrambler Icon (Nr 7844000)

Ducati Scrambler Icon
Waga
Sztuk
Ducati Scrambler Icon
Długość
217 cm
173 kg
1
Łączna waga:
173 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 1 paź 2021 do 10 sty 2022

Adres i termin dostawy

Chile, Region Metropolitalny, Santiago

Od 10 sty 2022 do 24 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.