(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ducati street (Nr 6719356)

Ducati street
Waga Sztuk:
Ducati street
Długość
200 cm
130 kg
1
Łączna waga: 130 kg
Dystans 674 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Nysa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Mikoszewo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.