Ducati V4R (Nr 6723979)

Ducati V4R
Waga Sztuk:
Ducati V4R
Długość
200 cm
180 kg
1
Łączna waga: 180 kg
Dystans 2108 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Birmingham

Od 11 lis 2020 do 25 lis 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Od 18 lis 2020 do 10 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.