Dufour 410 GL (Nr 7949387)

Dufour 410 GL
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Dufour 410 GL
1238 x 420 x 409 cm
8950 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
8950 kg
Dystans
1205 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Saint-Cyprien

Od 17 sie 2021 do 2 lis 2021

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Antwerpia

Od 20 sie 2021 do 12 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Przewożenie łodzi żaglowej

Gdy potrzebujemy dostać dokładną wycenę za transport łodzi żaglowej, należy podać wielkość i wagę łodzi. Takie parametry można zdobyć od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od krańca dziobu do środkowej części rufy, za to wysokość bierze się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu jachtu. Znajomość wymiarów łodzi żaglowej ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią naczepę i spełnić formalne zalecenia nakładane przez przepisy drogowe.

W przypadku, jeżeli całkowity ciężar przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami umieszczonymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przewyższy wagę 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnym ciężarze żaglówki jest bardzo ważna dla przewoźnika. Łódź powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (przykładowo z umeblowaniem, z bagażem). Przed transportem żaglówki, wypadałoby wyjąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i zostawić wyłącznie te, które są niezbędne na łodzi. Wszelkie elementy, jakie pozostały na żaglówce powinny zostać ochronione i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny zostać zdjęte i zabezpieczone, przyrządy elektryczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Cena przewozu jachtu
Ceny przewozu żaglówki uzależnione są przede wszystkim od wielkości i ciężaru jachtu, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Koszty przewozu małych żaglówek zaczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Na przykład, za przewóz jachtu z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy przewozie łodzi żaglowej na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 zł.