(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Duży Skuter 222 kg 2,2 m Yamaha Tmax 530 (Nr 5711634)

Marka i model:

Duży Skuter 222 kg 2,2 m Yamaha Tmax 530

Waga w kg (łączna):

222

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 863.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Bad Dürkheim

Od 15 sty 2020 do 16 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Oleśnica

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.