(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 06:51

dwa auta mb w220 vw caddy ******* (Nr 2751988)

dwa auta mb w220 vw caddy *******

Marka i model:

mercedes w220 i volkswagen caddy

Waga w kg (łączna):

3400.00

Dystans: 720.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Kolonia, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bolesławiec, 59-700, Polska

Termin elastyczny