(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Dwa obrazy za szkłem x 2 (Nr 7612745)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Dwa obrazy za szkłem
10 x 90 x 120 cm
7 kg
2
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
14 kg
Dystans
369 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 6 kwi 2021 do 7 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Jaworze

Od 7 kwi 2021 do 9 kwi 2021


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki jest problemem, któremu należy przeznaczyć dużo zainteresowania, bowiem są to zwykle przedmioty o dużej wartości, czy to materialnej, czy sentymentalnej.

            Żeby zlecić ten typ transportu w serwisie Clicktrans, kliknij w opcję „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy przekonanie, że przesyłka zostanie zauważona przez przewoźnika. Gdy chcesz, aby firma przewozowa opakowała obraz czy rzeźbę, napisz taką informację w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód również uzgodnić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ofertą.

            Gdy chcesz sam zapakować obraz do transportu, pamiętaj o garści najważniejszych zaleceniach. Folia stretch jest świetna do ochronienia z zewnątrz przedmiotu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli owijasz nią malowidło, folia bąbelkowa nie powinna przywierać do pomalowanej powierzchni, wypadałoby wcześniej zabezpieczyć płótno w inną, delikatniejszą powłokę, np. w prześcieradło. Jeżeli starasz się przewieźć przedmiot w pudle czy skrzyni, bezwarunkowo zapełnij puste miejsca między rzeźbą a ściankami pudła. Warto do tego zastosować profesjonalne bloki styropianowe albo syntetyczne napełniacze, często sprawdzą się także, pomięte skrawki papieru, na przykład gazet. Zasadnicze jest, aby opakowanie było tylko nieco większe niż transportowane dzieło sztuki, żeby uniknąć przesuwania się w środku pakunku.

            Cena transportu rzeźby często zdarza się, że jest zaskakująco niewysoka. Zrealizowany w serwisie Clicktrans przewóz dużego malowidła na trasie z Krakowa do Warszawy odbył się za tylko 100 złotych.