(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Dwa quady (Nr 5909001)

Dwa quady

Marka i model:

canam renegade

Długość [m]:

220

Szerokość [m]:

150

Wysokość [m]:

150

Waga w kg (łączna):

350

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 488.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

23 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Kostrzyn Nad Odrą

27 lip 2020


Transport quada

Quady to kosztowne pojazdy i dlatego trzeba je bardzo ostrożnie transportować. Ważnym czynnikiem jest porządne zabezpieczenie quada przed zniszczeniem podczas przewozu.

Quady zwykle transportuje się przyczepą, jednak można także ciężarówką lub większym samochodem osobowym (transport ostatnią metodą nie doradzamy, albowiem w czasie transportu można uszkodzić zarówno quada jak i samochód osobowy).

Kiedy transportujemy quada na przyczepce, powinno się unieruchomić go korzystając z 4 taśm mocujących. Wybierając taśmy mocujące należy mieć na uwadze, aby nie były zakończone niezamkniętym hakiem, albowiem podczas przewozu pojawiają się różnego rodzaju wstrząsy i taki pas może po prostu się wypiąć. Pasy mocujące zrobione są z mocnego materiału, jednak w trakcie przewozu, istotne jest żeby zwrócić specjalną uwagę, aby taśmy nie dotykały o żadne szpiczaste elementy, dlatego, że mogą się przetrzeć i przerwać.

Kiedy transportujemy quad przy pomocy ciężarówki, także trzeba ładunek unieruchomić. Najbezpieczniej jest zrobić to za pomocą pasów mocujących i dodatkowo dołożyć obijaki w taki sposób, żeby i quad i samochód nie poniosły szwanku w trakcie przewozu. Przy transporcie quada przy użyciu innego pojazdu, trzeba pomyśleć o wylaniu zawartości jego baka. Należy to zrobić, dlatego że w trakcie przewozu paliwo albo inne substancje potrafią się wylać i zanieczyścić samochód od wewnątrz. Takie okoliczności dodatkowo obniżą komfort podróży samego przewoźnika.

Jeżeli zlecamy przewóz quada przez przewoźnika, dobrze jest upewnić się czy ma przystosowany sprzęt do załadunku oraz wyładunku.

Koszt transportu quada przede wszystkim zależny jest od trasy jaką ma do pokonania samochód. Gdy chcemy poznać prawdziwą cenę transportu quada, możemy wystawić zlecenie przewozu na giełdzie transportowej takiej jak Clicktrans.pl, w której znajduje się tysiące firm transportowych, które specjalizują się w takich przewozach.