(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-10-16 11:08

dwa samochody dostawcze

(Nr 1260281)
dwa samochody dostawcze

Marka i model:

Transport dwóch samochodów dostawczych załadunek wozkiem

Waga w kg:

7000.00

Dystans: 1865.10 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Francja, Ajaccio

Od 17 paź 2016 do 21 paź 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 18 paź 2016 do 24 paź 2016