(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

E-Bike (Nr 5032966)

E-Bike

Waga w kg (łączna):

25.00

Dystans: 2755.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Vélez-Málaga

3 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Stockelsdorf

10 gru 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy rower trzeba zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć pasujący karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto odkręcić oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu warto zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców osłaniających rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.