(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

E-Bike-Tandem (Nr 5389022)

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 1964.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 16 mar 2020 do 30 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 30 mar 2020 do 2 kwi 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania czy też nabyć pasujący karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba odkręcić i usunąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu warto umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw osłaniających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.