(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ein Rinnenpaket (Nr 5972106)

Ein Rinnenpaket

Długość [m]:

4.7

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

500

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Es geht um Terrassenvordach welches zerlegt und verpackt ist. Allerdings mit Glasscheiben. Dafür wird laut Verkäufer ein Glasbock benötigt

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 801.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Eindhoven

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Rosenheim

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przewiezienia nieduży towar, który nie potrzebuje użycia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga wykorzystania całej przestrzeni, wtedy wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których waga przekracza 3,5 t. oraz pozostałe samochody spełniające wymagania ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka i furgon. Wariant samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i wymiary. Trzeba także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, trzeba opisać opakowanie. Ważna jest również informacja w kwestii usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy także załadunek i rozładunek. Zasadniczą informacją jest również termin realizacji usługi.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.