eksponat- zdemilitaryzowana armata - uwaga ładowanie sztaplarka lub dźwigiem - TO NIE JEST BROŃ (Nr 6519605)

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2.600

Wysokość [m]:

2.700

Waga w kg (łączna):

8000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

15000

Dystans: 1566.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Hull

Od 22 wrz 2020 do 16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Świnoujście

Od 24 wrz 2020 do 31 paź 2020


Transport maszyn i sprzętu

Transport maszyn i sprzętu wymaga doświadczenia ze strony przewoźnika, który powinien porządnie ochronić urządzenie, aby uniknąć uszkodzeń, zadrapań oraz wgięć. Do najczęściej zlecanych ładunków w sekcji przewóz urządzeń i sprzętu należą frezarki, wyważarki, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, stelaże, sprzęt medyczny, urządzenia solaryjne (solaria), urządzenia czyszczące, podnośniki jak i wiele innych.

Koszt przewozu urządzeń lub sprzętu

Cena transportu urządzeń lub sprzętu jest uzależniona często od wymiarów i ciężaru maszyny, a dodatkowo od odległości od punktu załadunku do miejsca rozładunku. Na co dzień przewóz maszyn jest transportem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania należytych koncesji oraz dużej wiedzy ze strony przewoźnika. W naszym państwie śr. cena  transportu maszyn wynosi 1,28 zł/km. Orientacyjnie np., przewóz urządzenia wulkanizacyjnego w naszym kraju kosztuje 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej w kraju związane jest z kosztem prawie 1,02 zł za kilometr.

Cena przewozu urządzeń lub sprzętu na obczyznę

Często wybieranymi kierunkami w europejskim przewozie urządzeń lub sprzętu są Niemcy i Wielka Brytania. Średni koszt transportu maszyn lub sprzętu za jeden kilometr przy trasie nasz kraj – UK jest wydatkiem około 0,70 zł. Weźmy na przykład, przewóz spawarki na trasie Polska – Anglia cena wyniesie blisko 0,23 zł za kilometr. Tymczasem na trasie nasz kraj – Niemcy za przewóz maszyn płacimy niecałe 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za transport urządzenia typu oklejarka cena wynosi prawie 1,18 zł za kilometr, a transport frezarki kosztuje 0,54 zł za kilometr.