(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

electrica (Nr 5688914)

electrica

Waga w kg (łączna):

23.00

Dystans: 2267.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Tyne And Wear, Newcastle Upon Tyne

Od 4 lut 2020 do 10 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy jednoślad warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła bądź zakupić taki karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto odkręcić i ściągnąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru najlepiej umieścić w osobnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie osłonić fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wystające części takie jak śruby albo przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich gabarytów, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.