(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-07-26 08:40

Elektroroller ca. 60kg

(Nr 1922879)

Marka i model:

Elektroroller

Waga w kg:

60.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to często wartościowe towary, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Entschenburgweg 20, Sonthofen, 87527, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Salzunger Straße, Breitungen/Werra, 98597, Niemcy

Termin elastyczny