(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-07-26 08:40

Elektroroller ca. 60kg

(Nr 1922879)

Marka i model:

Elektroroller

Waga w kg (łączna):

60.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Entschenburgweg 20, Sonthofen, 87527, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Salzunger Straße, Breitungen/Werra, 98597, Niemcy

Termin elastyczny