(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

elementy szklane (Nr 5468748)

elementy szklane

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

100

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1288.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Mrowino

18 lis 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

19 lis 2019


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to użycie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli posiadamy do przetransportowania drobny ładunek, który nie wymaga zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zajęcia całej przestrzeni, wówczas użycie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest trafne. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się wozy, których waga przewyższa 3,5 t. i pozostałe maszyny spełniające zasady ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka i furgon. Typ samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i wymiary. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, wypada opisać opakowanie. Kluczowa jest również informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy przykładowo załadunek oraz wyładunek. Znaczącą daną jest również czas realizacji transportu.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to często palety, narzędzia, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.