Enfield Bullet 350 (Nr 8047794)

Enfield Bullet 350
Waga
Sztuk
Enfield Bullet 350
Długość
214 cm
185 kg
1
Łączna waga:
185 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Indie, Punjab, Jalandhar

Od 17 mar 2022 do 21 kwi 2022

Adres i termin dostawy

Włochy, Marche, Ankona

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.