Enfield Bullet Machismo 350 (Nr 7719227)

Enfield Bullet Machismo 350
Waga
Sztuk
Enfield Bullet Machismo 350
Długość
212 cm
163 kg
1
Łączna waga:
163 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Indie, Maharashtra, Mumbaj

Od 1 gru 2021 do 1 sty 2022

Adres i termin dostawy

Włochy, Veneto, Legnaro

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.