Enfield Himalayan (Nr 7230519)

Enfield Himalayan
Waga
Sztuk
Enfield Himalayan
Długość
219 cm
194 kg
1
Łączna waga:
194 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Limburg

Od 1 maj 2021 do 5 maj 2021

Adres i termin dostawy

Japonia, Tokio, Tokio

Od 20 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.