Enfield Thunderbird X 500 (Nr 8023944)

Enfield Thunderbird X 500
Waga
Sztuk
Enfield Thunderbird X 500
Długość
204 cm
199 kg
1
Łączna waga:
199 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Indie, Maharasztra, Mumbai, Mumbai City, Maharashtra, India

Od 1 sty 2022 do 15 sty 2022

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.