(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Er6f (Nr 4636702)

Er6f

Marka i model:

Kawasaki er6f

Waga w kg (łączna):

225.00

Dystans: 449.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Calp

29 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Velilla De San Antonio

31 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.