(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Escavadora/ retro (Nr 5070774)

Escavadora/ retro

Marka i model:

Calsa

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

12000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 519.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Ávila‎

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn rolniczych z reguły jest transportem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych zaliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Olbrzymie urządzenia uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione samodzielnie poruszać się po ulicach, jako że ich wymiar przewyższa dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Unii Europejskiej. Kłopot powodować może jeszcze nacisk osi pojazdów uprawnych, który przewyższa zasady możliwe dla większości szos.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych z reguły korzysta się z naczepy typu semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych posiadają właściwie dopasowanymi lawetami, jakie umożliwiają przetransportować ciągniki uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przewyższa dozwolone normy rozmiarem lub wagą, potrzebne będzie odebranie specjalnego zezwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt przewozu urządzeń uprawnych

Cena przewozu ciągnika rolniczego jest związana od wymiarów, wagi i stanu urządzenia. Na koszt transportu wpływa również długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym czynnikiem może być także czas przewozu.