(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

F 700 GS (Nr 5793546)

F 700 GS

Marka i model:

BMW Enduro

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2445.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Rüsselsheim

11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

16 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.