(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fahrrad (Nr 4767860)

Fahrrad

Waga w kg (łączna):

19.00

Dystans: 572.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 19 wrz 2019 do 20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 20 wrz 2019 do 23 wrz 2019


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki jednoślad należy zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu czy też nabyć właściwy karton w supermarkecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie , należy poodkręcać i ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej umieścić w oddzielnych, małych kartonach czy też osłonić fragmentami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki należy osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle należy osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów zabezpieczających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.