(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fahrzeug Transport, 4 PKW in 1 Container (Nr 6086224)

Fahrzeug Transport, 4 PKW in 1 Container

Marka i model:

Volkswagen Tourareg und Volkswagen Golf

Waga w kg (łączna):

8000

Liczba sztuk:

4

Dystans: 6813.00 km

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, دبي

16 maj 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

28 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.