(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Fertiggarage (Blechgarage) (Nr 4541261)

Fertiggarage (Blechgarage)

Długość [m]:

5.50

Szerokość [m]:

4.70

Wysokość [m]:

2.30

Waga w kg (łączna):

200.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2167.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Nomos Eurytania, Karpenisi

Termin elastyczny


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie używane w przewozie niewielkich paczek (drobnicy), które zwykle podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są spakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczona na paletach. Metalowe pojemniki służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub ochładzania.

Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na wielokrotne użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada właściwy osprzęt, który umożliwia przyczepianie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na inny. Kontenery zazwyczaj przewozi się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Popularnym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, najczęściej nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o pojemności blisko 33 metrów kwadratowych. Formaty w środku pojemników metalowych 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przetransportować blisko 10 palet. Kontenery te zwykle stosuje się w przewozie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne są również pojemniki 1C i 40-stopowe typu „open top” – tych kontenerów wymiary są porównywalne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ kontenerów wykorzystuje się przy transporcie materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek kontenera „flat rack” wykorzystywany jest w przewozie pakunków wielkich i ciężkich pakunków. Ten gatunek pojemnika w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Innymi rodzajami kontenera są pojemniki - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w przewozie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozchylane ściany i dach. Pojemniki metalowe kategorii „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Występują również kontenery cysterny, pojemniki agregaty, kontenery z obudową.

Cena transportu kontenera

Cena transportu kontenera jest uzależniona od wielkości i rodzaju transportowanego ładunku, trasy oraz szczególnych elementów, które firma przewozowa musi spełnić podczas transportu.