(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 16:02

Fiat 126

(Nr 2335796)

Marka i model:

Fiat 126

Waga w kg (łączna):

700.00

Budżet zlecenia [zł]:

2324

Dystans: 2324.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Catanzaro, 88100, Włochy

Od 30 sty 2018 do 13 lut 2018

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Od 1 lut 2018 do 13 lut 2018