Fiat 126 / 126p (Nr 6508414)

Fiat 126 / 126p
Waga Sztuk:
Fiat 126 / 126p 1 Gen. (1972 - 2000) Hatchback
Długość
305 cm
Szerokość
137 cm
Wysokość
130 cm
ok. 580 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 580 kg
Dystans: 959 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 1 paź 2020 do 22 paź 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, City Of Zagreb, Zagrzeb

Od 22 paź 2020 do 29 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.